26 Mayıs 2010 Çarşamba

Köpekler

Bir kaç gün önce bir işim için dışarıdaydım. Bir shop arıyorum eşimin tarifine göre gittim. Sabah 7.5 ben salına salına shptan içeri giriyorum-ki iki tane benim yarı boyum kadar köpekler bana doğru koştular ben tabi bağırarak dışarı kaçtım. Fakat adamlar, köpeklerine o kadar güveniyorlarki sakince; 'Roxy! shut up!'dedi köpek oturdu benim etrafımda tekrar dolandı ben korkudan ölcem demekki diye adamlara yalvarırcasına bakıyorum tabi. Adam gayet sakin; 'buyrun' dedi. Ben ağlamaya başladım konuşamıyorum adam bana baktı durumum gayet ciddi. Benim sakinleşmemi bekliyor. Sonunda ben konuşmaya başladım. Heyecandan konuşuyorum, tekrarlıyorum. Başka bir shopa gitmem gerekiyormuş. Bende yolu bilmiyorum. nerdeyse gelip bana gösterirmisiniz desem gösterecek. O da korktu benim durumumdan.
sonra gittiğim yerde beklemem gerekiyordu. İşimi halletmeleri 5 dk. bulucağını söylediler. Bende dışarıda bekliyeceğimi söyledim. O sırada Türk bir çocuk geldi. O da yazık Türk birine ihtiyacı varmışki bacım diye girdi muhabbete.:) Bende hiç bozmadım tabi. Çocuk, dedi ben buraya öğrenci olarak geldim 125 gün oldu. waaaaaavvv dedim.! Gurbetlik bu olsa gerek çocuk günlerini saymış. Tr'ye geri dönecekmiş. Ben konuşmak istemiyorum ama baktım çocuğun muhabbet etmeye ihtiyacı var. Bana iyi bir dinleyici olmak düştü.
Aynı gün Türk konsolosluğunda işim vardı. Tam olarak yerini bilmediği için dedim yürüyerek gideyim. Ha geldim filan derken nehir geçtim, universiteleri geçtim bizim Türk bayrağı görünmüyor. Yol uzuyor ben yoruluyorum. Ayaklarım karıncalanmaya, kan dolaşımım hızlanmaya başladı. Bir köşede durdum deliler gibi kaşınıyorum. Sonra asansöre bindim. Benle beraber bindiklerimiz katlarında indiler ben inemiyorum. 8.katta durmuyor. O sırada asansöre birileri bindi. Dedim; konsolosluğa gidicem neden durmuyor asansör. Meğer 9 gibi açılıyormuş. Neyse dışarı çıktım cafeye gittim. Havada güzel olduğu için dışarıya sandelyeler koymuşlar. Sabah coffemi içtim. Konsolosluğa gittim. Uykulu bir amcaya istediğim belgeyi söyledim. Hımmmm dedi bekle. Bende baktım orda Türk kanalı açık. Biraz izledim. dakikalar geçiyor amcamız sanki uzun ciddi birşeyler yapıyor. Altı-üstü bana bir çıktı vericek. Elini kaldırıyor, mausa koyuyor, gözlüklerinin altından bakıyor yok üstünden bakıyor sonunda tıklıyor. Yarım saat gibi bir süre sonra belgeyi verdi elime. o sırada içeri bir bayan girdi 'arkadaşlar kolestrol çıktı bende artık hep tuna balığı yiyecekmişim bilginiz varmı' diye seslendi bu adama Tabi ben bu arada paramın üstünü bekliyorum. Amcamızda, bayana tüm google bilgilerini anlatıyor. Bir diğeride boşver hepimizde kolestrol var sen yemene devam et diyor. E pardon beni unutmadınız dimi ben hala burdayım dediğimde benim varlığımı hatırladılar.

Aynı günün konsolosluk dönüşü trendeyim. bİ kızla karşılıklı oturuyoruz. KIzın elinde telefon, msg atıyor dı dııt diye msg geliyor. aaa bi ara baktım kız gözleriniapamış ağlıyor. Ben o rahatça ağlasın diye uyuyor numarası yaptım. Artık boynum tutuldu. Gözlerimi açtığımda kız burnunu çekip bir yandanda arama yapıyor. Ben ona bakmıyorum ama bakıyorum. O sırada neler yaşıyor acaba dedim. Bir çocukla konuşuyor. muhtemelen boyfriend'i. Kız tam konuşmaya başladı şak telefonu kapadı çocuk! Allah cezanı dedim içimden. Bilsem çocuğun numarasını kızın fotosunu çekip, gönderecem. Neyse, trende başka dı dııt msg sesleri geliyor kız hemen tlf.na bakıyor. Sonrası meçhul bende bilmiyorum valla. Kız indi trenden.

SEVGİLER

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder